Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150311 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Hofé Günter
Rok: 1985
NKP-CNB: cnb000025780
OCLC Number: (OCoLC)85561782
OCLC Number: (ocolc)85561782
OKCZID: 111550871
Vydání: 2. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
HOFÉ, Günter. Poslední akord. Ilustrace Václav RYTINA, překlad Věra HOUBOVÁ, překlad Karel HOUBA. 2. vyd. Praha: Naše vojsko, 1985. 375 s. Světový válečný román, sv. 57.
Jako v celé trilogii i tady líčí autor drama posledních dnů války očima prostého německého vojáka. Rozmanité typy příslušníků wehrmachtu, které procházejí celým cyklem, tvoří tu názorový profil tehdejší německé společnosti a analýza jejich jednání má vysledovat příčiny, které vedly k slepému následování Hitlera. Zároveň se kniha pokouší ukázat i složitost postavení komunistů, antifašistů a antimilitaristů, kteří se rozhodli přejít k Rudé armádě a bojovat proti vlastním lidem ve fašistických uniformách.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze