Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150225 obálek a 950558 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Po stopě dějin :Češi a Slováci v letech 1848-1938

Autor: Šolle Zdeněk
Rok: 1969
NKP-CNB: cnb000121108
OKCZID: 111252122
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠOLLE, Zdeněk a Alena GAJANOVÁ. Po stopě dějin: Češi a Slováci v letech 1848-1938. 1. vydání. Praha: Orbis, 1969. 309 stran. Malá moderní encyklopedie, 67.

Digitální objekty

(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Historickou práci, psanou se snahou o co nejširší společenský dopad a obnovení vědomí historických souvislostí, tvoří dvě samostatné studie, z nichž první je věnována zhruba stoletému vývoji od národního obrození do tomtoobdobí. Kniha je určena všem, kdo se zajímají o hlubší souvislosti vývoje našich dějin. vznikusamostatného československého státu, druhá rozebírá meziválečné období. Autoři, vědečtí pracovníci Historického ústavu ČSAV, se v nich zamýšlejí nad vývojem, motivy, idejemi, programy a proměnami naší národní politiky.

Zdroj anotace: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení