Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150225 obálek a 950558 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Filipec, Jindřich a Richta, Radovan
Rok: 1972
NKP-CNB: cnb000135183
OCLC Number: (OCoLC)40210420
OCLC Number: (ocolc)40210420
OKCZID: 111646928
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
FILIPEC, Jindřich. Vědeckotechnická revoluce a socialismus. 1. vyd. Praha: Svoboda, 1972. 113, [3] s. Dialogy, sv. 15.
Pojednání o rozvoji vědy a techniky v moderním světě porovnává tento proces v socialistických zemích s vývojem ve státech kapitalistických a kriticky hodnotí navzájem odlišné teorie západních myslitelů ve srovnání s komplexním pojetím vědeckotechnické revoluce na základě marxisticko-leninské analýzy. Věcně dokládá přednosti socialismu při budování všestranně (technicky i kulturně) vyspělé společnosti.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze