Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2747094 obálek a 845224 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vasopresin v lidské patologiiAutor: Holeček, Vladimír
Rok: 1968
NKP-CNB: cnb000447468
OCLC Number: (OCoLC)42181367
OKCZID: 112527328

Citace (dle ČSN ISO 690):
HOLEČEK, Vladimír. Vasopresin v lidské patologii. 1. vyd. Praha: Státní zdravotnické nakladatelství, 1968. 109 s. Thomayerova sbírka přednášek a rozprav, 448.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Autor shrnuje v monografii jak své bohaté klinické zkušenosti, tak výsledky vlastní výzkumné práce, v jejichž některých otázkách má světové prvenství. Přehledně osvětluje hlavní problémy fyziologie a patologie vasopresinu. Zabývá se anatomií hypothalamo-neurohypofysárního systému, biochemií neurohypofysárních hormonů a mechanismy řízení jejich sekrece, metabolismem vasopresinu a dalšími fyziologickými otázkami, popisem a hodnocením metodystanovení adiuretinu. V klinické části jednak analyzuje jednotlivé formy a nové léčebné možnosti diabetu insipidu, jednak zpracovává hyperfunkční syndromy vasopresinu. Závěrem je podán přehled problémů, k jejichž řešení napomohly syntetické analogy vasopresinu.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)