Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150518 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Hýbl, Jaroslav
Rok: 1974
NKP-CNB: cnb000462931
OCLC Number: (OCoLC)42098946
OCLC Number: (ocolc)42098946
OKCZID: 111375145
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
HÝBL, Jaroslav. Programování počítačů: vysokošk. učebnice. 1. vyd. Praha: SNTL, 1974. 218 s. Řada ekonomické literatury.
V učebnici, která se zabývá různými hledisky programování počítačů a jejíž těžiště je ve výkladu programovacích jazyků, je látka rozvržena do pěti kapitol. Pojednávají o základních principech programování, o jazycích symbolického programování, o operačních systémech počítače a o programování automatickém. Ke konci jsou připojeny příklady programů v jazycích Algol, Fortran, Cobol a v jazyku PL/I. Autoři vyzdvihují snahu, aby se co nejvíce programovacích prací převedlo z programátora na počítač, tj. aby programování bylo automatizováno.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze