Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3151651 obálek a 950616 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Stegena Lajos
Rok: 1967
NKP-CNB: cnb000492453
OCLC Number: (OCoLC)32008845
OCLC Number: (ocolc)32008845
OKCZID: 112072281
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
STEGENA, Lajos. Byla nebyla Atlantis. Překlad Ema ROZGONYIOVÁ. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1967. 229 s. Kolumbus, sv. 40.
Autor, maďarský profesor geofyziky, řeší otázku, zda existovala Atlantis. O ní hovoří Platón ve dvou spisech, v Kritiovi a Timaiovi. Proto nejdříve seznamuje s těmito díly. Poté přistupuje k vlastnímu rozboru. Opírá se o výsledky geologického, geofyzikálního, archeologického a paleoantropologického výzkumu. Dospívá k závěru, že Atlantis neexistovala.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze