Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2416200 obálek a 661715 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mistr Jan

Autor: Kratochvíl, Miloš Václav
Rok: 1951
NKP-CNB: cnb000503862
OCLC Number: (OCoLC)85306704
OKCZID: 111194459

Citace (dle ČSN ISO 690):
KRATOCHVÍL, Miloš Václav. Mistr Jan. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1951. 220, [2] s. Knihovna čtenářské obce.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po registraci)
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

První, samost. část "Husit. trilogie" obrazí Husa v době jeho činnosti na universitě a v Betlém. kapli. Hus je tu pojat jako sociální reformátor, neohrožený bojovník proti zvůli feudálního panstva a církevní hierarchii i papeži, proti odpustkářství a hrabivosti, za utlačovaný pracující lid. Autor se snaží podat průřez celé tehd. společnosti a vystopovat předpoklady husit. revoluce. Osudy "Mistra Jana" jsou dovedeny až do jeho odchodu do Kostnice. (Druhý díl trilogie, nazv. "Pochodeň", líčí kostnický koncil a H. smrt. Třetí díl má být věnován vítězství revoluce.).

Zdroj anotace: Krajská knihovna Františka Bartoše ve ZlíněDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (18.206.76...)