Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2437931 obálek a 679393 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Povídky

Autor: Čechov, Anton Pavlovič a Holešovský, František
Rok: 1952
NKP-CNB: cnb000505641
OCLC Number: (OCoLC)85309484
OKCZID: 111747668

Citace (dle ČSN ISO 690):
ČECHOV, Anton Pavlovič. Povídky. 1. vyd. Praha: SNDK, 1952. 264, [2] s. Knižnice pro střední školy.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Největším Čechovovým přínosem do historie ruské i světové literatury je jeho novela. Za 24 let své tvůrčí činnosti vypěstoval tento útvar Čechov k takové dokonalosti, že mnohé novely vešly jako obecně uznávaná mistrovská díla do pokladnice světové literatury. V jeho díle poznáváme ruský život 19. stol. - "život ne úředně zakázaný, ale také ne zcela dovolený". Ceníme jej jako mistra uměleckého slova a jako spisovatele-spolubojovníka se zbytky předrevolučního měšťanstva. (Podle Dějin rus. lit.) - Podle sovět, vydání pro děti z r. 1949 je vydán také tento český výbor z Čechovových novel, obsahující povídky: Smrt úředníka, Chirurgie, Chameleon, Maska, Mník, Koňské příjmení, Zločinec, Poddůstojník Prišibejev, Tesknota, Vaňka, Uprchlík, Chlapci, Varce se chce spát, Učitel literatury, Dům s mezzaninem, Na vesnici, Člověk v pouzdře, Angrešt, Ionyč, Dušinka, Nevěsta.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.177...)