Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2461040 obálek a 691480 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Styky Jana Ev. Purkyně s Vojtou Náprstkem

Autor: Psotníčková, Jarmila
Rok: 1954
NKP-CNB: cnb000510620
OCLC Number: (OCoLC)56787024
OKCZID: 112968201

Citace (dle ČSN ISO 690):
PSOTNÍČKOVÁ, Jarmila. Styky Jana Ev. Purkyně s Vojtou Náprstkem. 1. vyd. Praha: Orbis, 1954. 50 s., [8] s. obr. příl. Populárně vědecké obrazové publikace.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Když se Vojta Náprstek vrátil po desítiletém pobytu v Americe do vlasti, vytvořil z matčina pivovaru "U Halánků" střed pražského společenského života. Zvlášť záslužná je Náprstkova péče o ženské emancipační hnutí. Americkému klubu českých dam, který založil, dává k disposici místnosti i rozsáhlou moderní knihovnu a stará se o to, aby vzdělávací a charitativní činnost spolku byla na výši. Tu nalézá účinnou podporu v J.E. Purkyňovi, zakladateli buněčné theorie a fysiologu světového jména. Autorka brožury podává na dokumentárním základě obrázek jejich společného úsilí a ukazuje, jak účinně dovedli propagovat myšlenky demokracie, pokroku, svobodomyslnosti a nové poznatky vědy a techniky v nejširších vrstvách.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (52.90.49...)