Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3155394 obálek a 951060 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Svatopluk T.
Rok: 1933
NKP-CNB: cnb000555735
OCLC Number: (OCoLC)31940769
OCLC Number: (ocolc)31940769
OKCZID: 113206485
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
SVATOPLUK, T. Botostroj. V Praze: Sfinx, B. Janda, 1933. 310 - [II] s. Nové cíle, Sv. 581.
Román poprvé vyšel r. 1933 a byl tehdy zkonfiskován na zákrok Jana Antonína Bati. Umělecky se pokusil zpodobit Zlín, firmu Baťa (Botostroj), jeho výrobní metody, obchodní praktiky, údajné vykořisťování zaměstnanců a dravost v uchvacování moci hospodářské a pak i politické. Svatopluk jej psal na základě vlastních znalostí poměrů i osob, takže román měl povahu dokumentu a dnes by mohl být svědectvím o společenských poměrech první republiky, ovšem svědectvím silně ovlivněným negativním vztahem T. Svatopluka ke všemu baťovskému a naopak jeho vřelým vztahem ke komunismu a komunistické propagandě.
Zdroj anotace: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace