Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150393 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zmoudření Dona Quijota :tragedie o 5 aktech

Autor: Dyk Viktor
Rok: 1913
NKP-CNB: cnb000591516
OCLC Number: (OCoLC)71442213
OCLC Number: (ocolc)71442213
OKCZID: 110968872

Dostupné také jako: Digitalizovaný dokument  


Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
DYK, Viktor. Zmoudření Dona Quijota: tragedie o 5 aktech. 5. vyd., (v Orbisu 1. vyd.). Praha: Orbis, 1957. 113, [2] s. Divadelní hry.

Digitální objekty

(dostupné online komukoliv)
(dostupné online komukoliv)

Anotace

Vrcholné dílo Dykovy dramatické tvorby, pocházející z let 1907-1910, vybírá z rozsáhlé epopeje pět scén, v nichž na osudu Dona Quijota ukazuje, jak touha proměňuje člověka, činí jeho život velkým, krásným. Svět střízlivých lidí, zosobněný v dramatu nejen Sancho Panzou, ale především farářem, magistrem a hospodyní, nepřeje ideálu, usiluje o jeho rozdrcení. Výsledkem tohoto spiknutí je porážka Dona Quijota v souboji s magistrem. Je to těžká rána osudu, nemůže však vyvést rytíře z jeho touhy po kráse. Teprve násilná konfrontace se skutečnou Dulcineou, dílo to faráře a magistra, přivádí rytíře ke zmoudření. Vidina se rozplynula, život ztratil smysl, Don Quijote umírá.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení