Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150940 obálek a 950590 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Glaser, Hugo a Československá společnost pro šíření politických a vědeckých znalostí
Rok: 1962
NKP-CNB: cnb000613760
OCLC Number: (OCoLC)7161736
OKCZID: 112020727
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
GLASER, Hugo. Vývoj moderního lékařství. Praha: Orbis, 1962. 341 s., [16] s. fot. příl. Malá moderní encyklopedie, sv. 31.
Autor, pokrokový vídeňský badatel, popisuje úspěchy chirurgie, umožněné objevy v narkóze, asepsi, antisepsi, bakteriologii a transfúzi krve. Poté sleduje pokroky dosažené v oborech blízkých chirurgii, bakteriologii, ostatních lékařských oborech, anatomii a ve studiu vitamínů a hormonů. Jeho závěry doplnil český badatel a překladatel výčtem úspěchů české a slovanské vědy.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze