Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3152128 obálek a 950683 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lilla Weneda :Tragedie

Autor: Słowacki Juliusz
Rok: 1950
NKP-CNB: cnb000676753
OCLC Number: (OCoLC)85436284
OCLC Number: (ocolc)85436284
OKCZID: 112781779
Vydání: 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
SŁOWACKI, Juliusz. Lilla Weneda: Tragedie. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1950. 177, [2] s. Pantheon. Ř. 2, Sv. 14.

Digitální objekty

(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Lilla Weneda, 2. z dokončených dvou skladeb ze zamýšleného cyklu šesti "dramatických kronik", oživuje dávnověk Polska a navazuje na pověsti o příchodu Lechově do pol. země. Základní ideou díla je otázkatřídníhorozdělenípol.národa. Rod mírných, pokojných Wenedů podlehne náporu drsného kmene válečného, jehož vůdcem je Lech. Národ Wenedů, ač početnější a duchovně i fysicky zdatnější než Lechité, byl poražen, neboť neměl víru vevlastní síluavbudoucnost. Vůdčí idea díla je vtělena do přísné postavy démonické věštkyně Rozy Wenedy. Jejími ústy vyjadřuje básník svou ideologii - zotročený, porobený lid může osvobodit nikoli snění, nýbrž pevná vůle a čin.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení