Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2447910 obálek a 684889 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mladá léta Jana Amose

Autor: Mašínová, Leontina
Rok: 1957
NKP-CNB: cnb000681554
OCLC Number: (OCoLC)8991791
OKCZID: 112909713
Vydání: Vydání 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MAŠÍNOVÁ, Leontina. Mladá léta Jana Amose. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1957. 279 s. Žatva, sv. 225.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaDalší vydání
Anotace

 

Autorka se pokusila ve svém románu, jak praví v úvodu, "zpodobit Komenského tak, aby se mu naši lidé nejen obdivovali, ale také hlouběji ho poznali a milovali; aby nebyl jenom naší chloubou před světem, ale někdo, koho budeme napodobovat v jeho statečnosti, vytrvalé a plánovité pracovitosti a sebezapíravé službě lidem". Příhody ze života Komenského řadí "tak, aby z nich vysvitl pravděpodobný vývoj nadaného slováckého dítěte v prostředí rodiny, domova a Jednoty bratrské, základ pozdějších charakterových vlastností muže, na kterého čekalo tolik životních zkoušek a trpkostí a tolik díla ve prospěch národa i lidstva".

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.51...)