Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2459923 obálek a 691002 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Raketa: Drama o 4 dějstvích

Autor: Tolstoj, Aleksej Nikolajevič
Rok: 1957
NKP-CNB: cnb000681997
OCLC Number: (OCoLC)85457693
OKCZID: 111699588

Citace (dle ČSN ISO 690):
TOLSTOJ, Aleksej Nikolajevič. Raketa: Drama o 4 dějstvích. 1. vyd. Praha: Orbis, 1957. 70, [1] s. Divadelní hry.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Hra, která měla premiéru 18. října 1916 v Petrohradě, patří do skupiny her A. Tolstého (Vlaštovka, Nečistá síla, Falešné slzy), jež lze souhrnně charakterisovat jako psychologická dramata z prostředí ruské inteligence.Jejídějseodehrává těsně před Velkou říjnovou socialistickou revolucí. V jednotlivých postavách dramatu staví autor proti sobě síly pokrokové, projevující se ve schopnosti věrně milovat a vnímat krásu činorodého života,asílyzpátečnické,nacházející výraz v přetvářce, v konvencích, ve vnitřní hrubosti a bezohlednosti skryté za uhlazenou společenskou frází, v duševní mělkosti a bezduchém šosáctví. Ústřední hrdinka dramatu Dáša postupněpřekonávámravnízásadyměšťáckého humanismu, jež jí vštěpovala její společenská třída, a pomalu, krok za krokem, z vlastních zkušeností pocítí celým srdcem pravdu ruské revoluce. jejíž příchod s důvěrou vítá.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (3.92.28...)