Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150393 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Lerche František
Rok: 1956
NKP-CNB: cnb000721316
OCLC Number: (OCoLC)85451212
OCLC Number: (ocolc)85451212
OKCZID: 111106428
Vydání: 1. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
LERCHE, František. Starokladrubský kůň. 1. vyd. Praha: SZN, 1956. 293, [2] s.
Kniha ředitele kladrubského hřebčína podává historii a popis dnešního stavu jediné české rasy koní, pěstované již čtyři století. Pojednává o rasách, z nichž vznikl kladrubský kůň, uvádí popis všech pepiniérů a klisen čtyř hlavních kmenů - Generale, Generalissimus, sacramoso, Napoleone - i kmene shagya, podrobně se zabývá vývojem a zevnějškem kladrubských koní, problémem příbuzenské plemenitby, osvěžováním krve a praktickým použitím této rasy. Práce je doplněna mnoha fotografiemi a tabulkami rodokmenů.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze