Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2747094 obálek a 845224 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Historická mluvnice česká: Celost. vysokoškolská učebniceAutor: Trávníček, František
Rok: 1956
NKP-CNB: cnb000723594
OCLC Number: (OCoLC)85454501
OKCZID: 111121882

Citace (dle ČSN ISO 690):
TRÁVNÍČEK, František. Historická mluvnice česká: Celost. vysokoškolská učebnice. 1. vyd. Praha: SPN, 1956. 199, [1] s. Učebnice vysokých škol.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Aby obraz staročeské skladby plně hověl svému úkolu v rámci vysokoškolské učebnice, snažím se jej podat nikoli jako pouhý souhrn mnohých a rozmanitých faktů a jevů, nýbrž dialekticky. Jde mi o to, abych staročeskou skladbu zobrazil nejen jako výsledek staršího vývoje před stol. 14., nýbrž i jako odrazový můstek pro vznik stavu novočeského, neboli abych ji zobrazil jako jedno období ve vývoji našeho národního jazyka. . . . A jde mi o to, abych vývoj staročeského jazyka zobrazil v dialektické jednotě s myšlením, jako odraz rozvoje myšlení našich předků... . Nepodávám o staročeské skladbě a o jejím vývoji poučení všestranné, úplné, nýbrž jen diferenční. Obírám se s těmi jevy, v kterých se staročeská skladba podstatně odlišovala od novočeské a jejichž mnohotvárný a dlouhodobý vývoj přispívá k poznání podstatných rysů skladby novočeské. (Autor v úvodu)

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)