Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2947403 obálek a 898210 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Akce L :Příběhy z atomového věku



Autor: Běhounek František
Rok: 1956
NKP-CNB: cnb000724500
OCLC Number: (OCoLC)85455482
OKCZID: 112325980
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
BĚHOUNEK, František. Akce L: Příběhy z atomového věku. 1. vyd. Praha: SNDK, 1956. 259, [3] s. Knižnice vědeckofantastických příběhů, Sv. 6.

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )



Anotace

 

Vědecko-fantastické vyprávění o dobrodružstvích tří českých a tří srbských chlapců, žijících ve dvacátém třetím století. V mrakodrapu Nové Prahy přihlížejí chlapci retrospektivnímu televiznímu vysílání o vědě a technice minulých tří století. Retrospektivní obrazy tvoří obsah první části knihy. Otec jednoho z chlapců, geofysik světové pověsti, podává v druhé části knihy návrh na kolonisaci sluneční soustavy a přednáší jej Světové vědecké a technické radě, zasedající ve velkoměstě vybudovaném na nové atlantické pevnině. Návrh je přijat a má být započato s kolonisací Měsíce. Dva z chlapců se účastní této výpravy. Kniha líčí jejich četná dobrodružství a setkání s meziplanetárním letounem Marťanů.

Zdroj anotace: NK ČR



Dostupné zdroje

Můj antikvariát


Komentáře

(172.30.144...)
V knize jsou pěkné černobílé ilustrace, některé i doslova krásné. Samotné příběhy jsou dost prosté, až bych dokonce řekl prostoduché. Nějak významněji mě zaujal jen ten poslední. Z dnešního pohledu, pro čtenáře z 21. století je kniha zajímavá myslím především tím, co autor - sám vědec - v padesátých letech 20. století považoval za v budoucnosti dosažitelné a co za nemožné. Např. lidé v 22. století mají mnoho energetických zdrojů a vyřešily snad všechny společenské problémy, vysušují oceány a rozpouští ledovce, aby včas získaly půdu na zemi pro vzrůstající populaci... ale neznají navigační satelity, ledoborce, stále musejí vyvolávat fotografie na filmu a používají "gramofon" s záznamem navinutým na drátcích a vrcholem knihovnictví jsou mikrofilmy apod. Trochu zmatečně v knize v některých pasážích působí co skutečně je popularizovaná věda na úrovni 50-tých let, co je pravda a co už fikce...
27.02.2022    Zdroj: OKCZ


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)