Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3159878 obálek a 951699 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Klepešta Josef
Rok: 1957
NKP-CNB: cnb000726567
OCLC Number: (OCoLC)85459026
OCLC Number: (ocolc)85459026
OKCZID: 112358119
Vydání: 2. vyd.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
KLEPEŠTA, Josef. Mapa měsíce: Měřítko 1:5 000 000. 2. vyd. Praha: Ústřední správa geodesie a kartografie, 1957. 31, [1] s.
Hluboofsetová reprodukce mapy zachycuje, jak se jeví povrch Měsíce v dalekohledu. Podkladem byly fotografie získané na Lickově hvězdárně, snímky provedené různými zahraničními hvězdárnami, a negativy získané velkým dalekohledem Lidové hvězdárny v Praze. Ve formě brožury je připojen výklad o rozměrech, rotaci a oběhu Měsíce, o zatemnění Slunce a Měsíce, o precesi a nutaci, o mořských slapech a jiných důležitých i zajímavých problémech selenografie.
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze