Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143412 obálek a 948809 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Chrt

Autor: Kosmák Václav
Rok: 1957
NKP-CNB: cnb000727395
OCLC Number: (OCoLC)85698661
OCLC Number: (ocolc)85698661
OKCZID: 113983652
Vydání: 6. vyd., v Lid. dem. 1. vyd.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
KOSMÁK, Václav. Chrt. 6. vyd., v Lid. dem. 1. vyd. Praha: Lidová demokracie, 1957. 326 [2] s. Vyšehrad.

Digitální objekty

(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Kdysi oblíbený moravský povídkář (1843-1898), který ve svých novelách a fejetonech živě kreslil lidové postavy s patrným sklonem k povahám zvráceným a špatným, neboť chtěl svými spisy lid "mravně napravovat a polepšovat", učinil hrdinou svého románu (název je zvolen obrazně podle psí odrůdy, jež je - jak tvrdí Brém - "nejhltavější a nanejvýš sobecké zvíře") bezcharakterního prospěcháře a bezcitného sobce Isidora Trnku, který jako zkrachovaný student vystřídal několik zaměstnání, až skončil posléze jako agent rakouské státní policie. Líčení jeho pestrých osudů dalo autorovi příležitost zachytit poměry, především národnostní, jež vládly na moravském venkově i v ohnisku tehdejšího našeho kulturního života - v Praze.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení