Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3152128 obálek a 950683 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Proti jesuitům, čili, Věrné a pravdivé vypravování o zřízení, účelu a působení jesuitův jak v Čechách tak i jinde

Rok: 1867
NKP-CNB: cnb001503877
OCLC Number: (OCoLC)85590972
OCLC Number: (ocolc)85590972
OKCZID: 114585073

Dostupné také jako: Digitalizovaný dokument  


Citace (dle ČSN ISO 690):
Proti jesuitům, čili, Věrné a pravdivé vypravování o zřízení, účelu a působení jesuitův jak v Čechách tak i jinde. V Praze: Tiskem a nákladem dra Ed. Grégra, 1867. 240 s.

Digitální objekty

(dostupné online komukoliv)
(dostupné online komukoliv)

Anotace

Jesuité se stěhují do Rakouska. Jesuité přicházejí do Čech. Článek Národních listů proti jesuitům. Interpelace k Jeho Exc. panu místodržiteli českému. Žádost okresního zastupitelstva velvarského. Osvědčení karlínského dělnictva proti jesuitům. Proč jsme knížku tuto napsali? Kdo povolal jesuity do Čech? Ignác Loyola zakládá řád jesuitů. O vnitřním zřízení řádu jesuitského. Privileje řádu jesuitského. Z jakých členů se skládá řád jesuitů. Učení jesuitů. O kralovraždě učí jesuité. Jesuité vrahové králů. Jak jesuité nakládají s kacíři. Řádění jesuitů v Čechách. Jak jesuité vychovávají mládež. Co učinili jesuité z českých škol. Zásluhy jesuitů o literaturu českou. Jesuité brání opravám v církvi. Jesuité co misionáři. Jesuité baží po vládě světa. Stát jesuitů. Jakým způsobem jesuité bohatnou. Úsudky kněžské o jesuitech. Theologická fakulta pařížská o jesuitech. Kardinal Cavalchini o jesuitech. Kardinal Saldanha o jesuitech. Kardinal Harrach, arcibiskup pražský, o jesuitech. Jesuité byli z rozličných zemí vypovězeni. Vypovězení jesuitů z Čech. Patent sněmu moravského proti jesuitům. Papež Kliment XIV. zrušil řád jesuitský. Vzkříšení řádu jesuitského. Naše duchovenstvo a jesuité.

Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze



Přidat komentář a hodnocení