Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2896830 obálek a 875360 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zabiják

Obr.1: Nejaktuálnější obálka tohoto
souborného záznamu

detail

Obr.2: Vlastní obálka tohoto
souborného záznamu



Autor: Émile Zola, Jaroslav Poch, Růžena Pochová
Rok: 1956
NKP-CNB: cnb000721143
OCLC Number: (OCoLC)60609133
OKCZID: 112309203
Vydání: Vyd. 5

Citace (dle ČSN ISO 690):
ZOLA, Émile. Zabiják. Překlad Jaroslav POCH, překlad Růžena POCHOVÁ. Vyd. 5. Praha: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1956. 432 s. Klub čtenářů, sv. 42.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )



Části díla

  • přebal fialový
    Normalizovaný zápis:  
    prebal_fialovy
  • přebal oranžový
    Normalizovaný zápis:  
    prebal_oranzovy
  • desky vazby
    Normalizovaný zápis:  
    desky_vazby




Anotace

 

Jeden z nejvýznamnějších románů dvacetisvazkového cyklu "Rougonů-Macquartů", v němž Zola zamýšlel podat "přírodní a sociální dějepis jedné rodiny za druhého císařství" jak oznámil v podtitulu cyklu, a důsledně aplikovat dokumentání tvůrčí methodu naturalismu. V "Zabijáku" si vytkl za hlavní cíl "upozornit veřejnost na špatné životní podmínky pracujících a na zhoubný důsledek z toho pramenící - na silně rozšírený alkoholismus, který ničí lid". Jednajícími postavami románu, jehož děj se odehrává v předměstí Paříže, jsou dělníci a drobní řemeslníci. Autor ukazuje, jak veselí a pracovití lidé se pod vlivem alkoholu mění v duševně zlomené a fysicky zchátralé parasity, surovce a šílence, neschopné jakékoliv rozumné činnosti. Otřesný a pravdivý obraz bídy a mravní zkaženosti pařížské periferie vydráždil buržoasní kritiky k ostrému odsouzení románu, jejž prohlašovali za cynický, amorální a pornografický.

Zdroj anotace: NKP



Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)