Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633368 obálek a 789873 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Očarovaný poutníkAutor: Leskov, Nikolaj Semenovič
Rok: 1950
NKP-CNB: cnb000676996
OCLC Number: (OCoLC)85436497
OKCZID: 111327149
Vydání: 2. vyd., ve Svobodě 1. autoris. vyd.

Dostupné také jako: Digitalizovaný dokument  


Citace (dle ČSN ISO 690):
LESKOV, Nikolaj Semenovič. Očarovaný poutník. 2. vyd., ve Svobodě 1. autoris. vyd. Praha: Svoboda, 1950. 257, [2] s. Světová četba, Sv. 29.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Povídka o "typickém, prostoduchém, dobrém ruském bohatýru, připomínajícím dědouška Ilju Muromce z překrásného obrazu Vereščaginova a z poematu hraběte A.K. Tolstého. Ale při vší jeho dobrácké prostoduchosti nebylotřebažádnéhozvl.pozorovatelského nadání, abychom v něm poznali člověka, který mnoho viděl a mnoho zažil". Byl jako nevolník v panské službě, několik let zajat Tatary, po boku svého pána prožil romantickou episodu s cikány, sloužilvevojsku, vúřadě akončí v klášteře, odkud však je vždy ochoten vyjít hájit svatou Rus. "Pestrá a bohatá galerie scén a postaviček, zasazená do rámce různých společenských i národnostních vztahů, poskytuje neobyčejně zajímavý obrazprostudiumsociálnícha národnostních poměrů car. Ruska." (L. Vlášková)

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)