Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2874738 obálek a 865765 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bakule, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bakule, František
Rok: 1877-1957

Biogr./Hist. údaje: Narozen 17.5.1877 v Lidmovicích u Vodňan, zemřel 15.1.1957 v Praze. Učitel na Kladensku a Malé Skále u Turnova, spoluzakladatel Jedličkova ústavu pro postižené děti, zakladatel sboru Bakulových zpěváčků.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Bakule

František Bakule (18. květen 1877, Lidmovice u Vodňan – 15. leden 1957, Praha) nazývaný enfant terrible české pedagogiky se proslavil jako první ředitel Jedličkova ústavu i svým působením v dětském sboru Bakulovi zpěváčci. Jeho metody (vyučování prací, přátelský vztah k žákům, atp.) byly přijímány velmi rozporuplně, ale dnes je jeho pedagogické dílo považováno za hodnotné a ojedinělé.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: