Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2383902 obálek a 592234 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bezděková, Zdeňka

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bezděková, Zdeňka
Rok: 1907-1999

Biogr./Hist. údaje: Narozena 19.4.1907 v Českých Budějovicích, zemřela 12.8.1999 v Českých Budějovicích. PhDr., vedoucí katedry filologie, autorka učebnic, cestopisných fejetonů, beletrie, práce pro mládež, překlady ze slovinštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Zdeňka Bezděková

Profesorka Zdeňka Bezděková (rozená Vondrušková, poprvé provdaná Bezděková, podruhé Pavlíková; 19. dubna 1907, České Budějovice – 12. srpna 1999, České Budějovice) byla česká spisovatelka, filoložka a překladatelka. Vystudovala dívčí reálné gymnázium v Českých Budějovicích a poté studovala filosofii a literaturu v Praze a Paříži. Od roku 1932 učila na gymnáziích v Českých Budějovicích, Praze a Sušici, od roku 1949 pak českou literaturu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích, kde posléze vedla katedru filologie.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: