Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2553410 obálek a 741749 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bočan, Hynek

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bočan, Hynek
Rok: 1938-

Biogr./Hist. údaje: Narozen 29.4.1938 v Praze. Filmový režisér.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Hynek Bočan

Hynek Bočan (* 29. dubna 1938 v Praze) je český filmový a televizní scenárista a režisér. Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1961 spolupracoval na Barrandově nejprve jakožto asistent režie s režiséry Jindřichem Polákem, Karlem Kachyňou a Jiřím Weissem.Od roku 1965 začal jako režisér točit samostatně. Kromě klasických celovečerních filmů se jedná i o výrazného tvůrce televizního. Mezi jeho nejznámější a nejzdařilejší televizní seriály patří Záhada hlavolamu, Přítelkyně z domu smutku či Zdivočelá země, z jeho filmové tvorby pak snímky Soukromá vichřice, Čest a sláva či Plavení hříbat.V roce 2013 byl oceněn Cenou Josefa Škvoreckého za čtyři řady Zdivočelé země.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: