Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2449027 obálek a 685398 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Brousek, Antonín

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Brousek, Antonín
Rok: 1941-2013
Oblast působnosti: rozhlasoví redaktoři, bohemisté, básníci, literární vědci, literární kritici, překladatelé, editoři, vysokoškolští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 25. 9. 1941 v Praze, zemřel 1. 5. 2013 v Jindřichově Hradci. Rozhlasový a časopisecký redaktor, básník, literární kritik, překladatel, pořadatel básnických výborů, bohemista a literární vědec, vysokoškolský pedagog.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Antonín Brousek

Antonín Brousek (25. září 1941 Praha – 1. května 2013 Jindřichův Hradec) byl český exilový básník, literární kritik, redaktor, překladatel a vysokoškolský pedagog. Je řazen k nejvýznamnějším básníkům generace 60. let.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: