Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2288219 obálek a 577079 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Brynych, Edvard Jan Nepomucký

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Brynych, Edvard Jan Nepomucký
Rok: 1846-1902
Oblast působnosti: katoličtí kněží

Biogr./Hist. údaje: Narozen 4. 5. 1846 ve Vlásenici u Pelhřimova, zemřel 20. 11. 1902 v Hradci Králové. Biskup, profesor pastorální teologie, teologické práce a katolická beletrie, redaktor katolických kalendářů. Sídelní kanovník na Vyšehradě, kněz, spisovatel, učitel, se zájmem o sociální otázky, autor krátkých povídek a brožurek (vesnických a náboženských).
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Edvard Jan Nepomucký Brynych

Prof. Edvard Jan Nepomuk Brynych (4. května 1846, Vlásenice-Drbohlavy – 20. listopadu 1902 Hradec Králové) se na přelomu let 1892 a 1893 stal 14. sídelním biskupem královéhradeckým. Jeho zásluhou se na přelomu století projevil obrodný proces. Byl organizátorem katolického spolkového, politického a náboženského života. V roce 1897 svolal do Hradce Králové diecézní sjezd, se zaměřením na spolupráci skupin katolíků. Zasloužil se o vybudování spolkového a tiskového domu – Adalbertina. Podporoval vznik sportovní organizace Orla. Orel Královéhradeckého kraje nesl název Brynychova župa.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: