Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2449027 obálek a 685398 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bukovský, Vilém

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bukovský, Vilém
Rok: 1831-1899
Oblast působnosti: vysokoškolští učitelé, stavitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 24. 9. 1831 v Sedlci u Tábora, zemřel 19. 3. 1899 v Praze. Profesor stavitelství, specialista na stavbu mostů, silnic a železnic, autor prací z oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vilém Bukovský

Vilém Bukovský (24. září 1831 Sedlec u Tábora – 19. března 1899 Karlín) byl český profesor techniky, specialista na stavbu mostů, silnic a železnic.Studoval v Praze. Od roku 1851 pracoval ve stavebním odboru jižní dráhy ve Štýrském Hradci, odkud o čtyři roky později přešel do odboru výstavby mostů u Rakouské společnosti státní dráhy. Podílel se na stavbě mostů přes Hron a Ipeľ na hlavní trati u dnešního Štúrova. V roce 1863 byl jmenován inženýrem I. třídy a zástupcem vrchního inženýra.Roku 1865 se stal profesorem pražské techniky, tehdy ještě dvojjazyčné. Přednášel v češtině a v roce 1869, kdy se česká a německá škola oddělila, se stal jedním z prvních vyučujících na nově vzniklé české technice. Působil zde téměř třicet let.Byl oceňovaný pro své teoretické i praktické znalosti. Stal se čestným členem Akademického čtenářského spolku a Spolku posluchačů inženýrství. Zasedal i ve sboru obecních starších města Prahy. V roce 1889 byl předsedou výběrové komise pro stavbu mostu Legií.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: