Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2463010 obálek a 692000 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Cikán, Miroslav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Cikán, Miroslav
Rok: 1896-1962

Biogr./Hist. údaje: Narozen 11.2.1896 v Praze, zemřel 1.2.1962 v Praze. Filmový režisér, scénárista.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Miroslav Cikán

Miroslav Cikán (11. února 1896, Praha – 1. února 1962, tamtéž) byl český filmový režisér.Ve svém životě vykonával celou řadu dělnických profesí, pracoval též ve filmových laboratořích, ve studiích, v půjčovně filmů. Nakonec se však stal i jejich ředitelem. Svůj první film natočil až v roce 1933 (Dům na předměstí). Spolupracoval s řadou tehdy oblíbených komiků, např. s Janem Werichem, Vlastou Burianem či Jindřichem Plachtou. Točil jak komerční, banální filmy, tak i umělecky náročné (Batalión). Za války točil pod jménem Friedrich Zittau i německé snímky. Po válce se věnoval tvorbě okupačních filmů, vysoce je ceněna jeho filmová verze románu O ševci Matoušovi.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: