Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Čapek, Norbert Fabián

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Čapek, Norbert Fabián
Rok: 1870-1942

Biogr./Hist. údaje: Narozen 3.6.1870 v Radomyšli u Strakonic, zemřel 30.10.1942 v koncentračním táboře Dachau. PhDr., ThDr., redaktor, psycholog, zakladatel unitářské společnosti, práce z oborů.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Norbert Fabián Čapek

Norbert Fabián Čapek (3. června 1870 – 30. října 1942) byl český náboženský myslitel, představitel unitářství. Během první světové války se ve Spojených státech zúčastnil zápasu o vznik Československa.Po návratu ze Spojených států amerických v roce 1921 vybudoval v Praze unitářské společenství pod názvem Svobodné bratrství, jež se později změnilo na Náboženskou společnost československých unitářů. V roce se stal 1930 prvním předsedou této náboženské společnosti. Pražská obec vyrostla do ve své době největší unitářské kongregace na světě, unitářství se tehdy stalo v Československu významným duchovním proudem. Jeho tragická smrt v nacistickém koncentračním táboře v Dachau byla těžkou ztrátou pro unitáře i pro Československo.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: