Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2415480 obálek a 661394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Čepelka, Miloň

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Čepelka, Miloň
Rok: 1936-
Oblast působnosti: básníci, herci, dramaturgové, scenáristé, dramatici

Biogr./Hist. údaje: Narozen 23.9.1936 v Pohoří u Opočna. Středoškolský profesor, herec, dramaturg, scénárista, autor rozhlasových a televizních her, básník a textař, cimrmanolog, též autor vzpomínek na Opočno.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Miloň Čepelka

Miloň Čepelka (* 23. září 1936 Pohoří u Opočna) je český básník, prozaik, textař, herec, scenárista, moderátor a cimrmanolog.Po studiích na gymnáziu v Dobrušce a na Vysoké škole pedagogické v Praze (1954-1958, obor český jazyk a literatura) učil tři roky na základní škole v Novém Kníně. V roce 1961 nastoupil jako redaktor do Československého rozhlasu – tam ho přivedl jeho přítel Jiří Šebánek, jenž mu v následující době dělal mentora v roce 1967 spolu zahájili, jako zakládající člen, působení v Divadle Járy Cimrmana. Roku 1969, aby předešel připravovanému vyhazovu na začátku normalizace, z rozhlasu dobrovolně odešel „na volnou nohu“.Je autorem několika televizních a rozhlasových her, pohádek, písňových textů, zábavných a literárních pořadů, několika básnických sbírek, tří novel a jedné knihy povídek. Po roce 1990 po několik let připravoval na ČRo 2 – Praha pořad Dechovková hitparáda. Je moderátorem následujících pořadů: Knižní hitparáda na Country radiu, pořadu Dechovka, to je moje, vysílaný ČRo České Budějovice a ČRo Region Jihlava. Pořad vysílá i stanice Český rozhlas Dvojka a pořadu Písničky s Miloněm na Radio dechovka.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: