Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2102637 obálek a 520113 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Červenka, Miroslav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Červenka, Miroslav
Rok: 1932-2005

Biogr./Hist. údaje: Narozen 5.11.1932 v Praze, zemřel 19.11.2005. PhDr., CSc., profesor české literatury, literární teoretik, básník, překladatel z ruštiny a slovenštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Miroslav Červenka

Prof. PhDr. Miroslav Červenka, CSc., (5. listopadu 1932 Praha – 19. listopadu 2005) byl český básník, překladatel a literární vědec.Vystudoval češtinu a literární vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté pracoval v Ústavu pro českou literaturu ČSAV v Praze.Působil v časopise Květen.Po roce 1968 nesměl publikovat, dále měl zakázáno pracovat ve vědě a kultuře. Roku 1975 se stal technickým knihovníkem v Pragoprojektu, kde pracoval až do roku 1989. Své práce uveřejňoval v samizdatu a v cizině. Spolupracoval se samizdatovým časopisem Obsah. V roce 1990 se stal se vedoucím redaktorem České literatury v Ústavu pro českou literaturu ČSAV v Praze. Stal se místopředsedou Pražského lingvistického kroužku atd.Od roku 1990 až do své smrti přednášel na Ústavu české literatury a literární vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: