Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2614230 obálek a 779950 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Destinnová, Ema

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Destinnová, Ema
Rok: 1878-1930
Oblast působnosti: operní zpěvačky, hudebnice, spisovatelky, básnířky, překladatelky

Biogr./Hist. údaje: Narozena 26. 2. 1878 v Praze, zemřela 28. 1. 1930 v Českých Budějovicích. Operní pěvkyně, spisovatelka, básnířka a autorka překladů.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ema Destinnová

Emilie Pavlína Věnceslava Kittlová, známá pod pseudonymem Ema Destinnová, resp. Emmy Destinn, (26. února 1878 Praha – 28. ledna 1930 České Budějovice) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.Ve 20 letech byla sice odmítnuta v Národním divadle v Praze, svou kariéru však úspěšně zahájila v témže roce v Berlíně. Po deseti letech získala angažmá v Metropolitní opeře v New Yorku, kde zpívala například po boku Enrica Carusa.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: