Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2198133 obálek a 553845 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Drtikol, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Drtikol, František
Rok: 1883-1961

Biogr./Hist. údaje: Narozen 3. 3. 1883 v Příbrami, zemřel 13. 1. 1961 v Praze. Umělecký fotograf, publikace z oboru, malíř a kreslíř, buddhista, autor duchovní literatury.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Drtikol

František Drtikol (3. března 1883 Příbram - 13. ledna 1961 Praha) byl český fotograf tvořící v letech 1901 až 1935, příležitostně se věnoval i grafice a překladatelství. Proslavil se zejména svými portréty a akty ve stylu pozdní secese, později ovlivněné kubisticko-futuristickými prvky. Je řazen k nejúspěšnějším českým klasikům fotografie aktu všech dob. Je znám také svou duchovní praxí východních učení, především buddhismu a je označován za patriarchu českého buddhismu; zajímavostí také bezpochyby je, že současně byl od roku 1945 až do své smrti aktivním členem Komunistické strany Československa (KSČ).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: