Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613254 obálek a 779528 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dubský, Bedřich

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Dubský, Bedřich
Rok: 1880-1957

Biogr./Hist. údaje: Narozen 10.7.1880 v Komárově u Bechyně, zemřel 9.2.1957 v Písku. Učitel, archeolog v oblasti jižních Čech, literatura z oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Bedřich Dubský

Bedřich Dubský (10. července 1880, Komárov – 9. února 1957, Písek) byl nejvýznamnější jihočeský archeolog.Bedřich Dubský, archeolog - amatér, po vystudování soběslavského Učitelského ústavu působil na venkovských školách v Jiníně, Paračově, Podsrpu u Strakonic a Řepici (zde jako řídící učitel). Roku 1938 odešel do penze, usadil se nejdříve v Čejeticích (zde vedl kroniku, v obci má pomníček - bustu od Fr. Mrázka), pak krátce v Březnici a potom v Písku (od 1945).Vedle svého povolání prováděl od roku 1911 archeologické výzkumy , věnoval se zejm. pravěké a raně středověké archeologii. Výzkumy dělal zejm. na Strakonicku a Písecku (Katovice, Skočice, Liběnice, Hradiště u Písku, Boudy u Písku). Také se podílel na výzkumu na vrchu „Tábor“-Burkovák poblíž Bechyně. Spolupracoval s ČAV a s Národním muzeem Praha a vykonával funkce pro Státní archeologický ústav v rámci jihu Čech. Výzkumu se věnoval takřka 50 let, zasloužil se o poznání jihočeského pravěku, ale jako „venkovský kantor“ Dubský prakticky celý život často zápasil nejen o své uznání, ale i důstojné životní podmínky.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: