Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2914039 obálek a 881551 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Fárová, Anna

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Fárová, Anna
Rok: 1928-2010
Oblast působnosti: historičky umění, překladatelky

Biogr./Hist. údaje: Narozena 1. 6. 1928 v Paříži, zemřela 27. 2. 2010 ve Slavonicích. Historička umění specializovaná na fotografii, autorka monografií o uměleckých fotografech, autorka překladů z francouzštiny, pedagožka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Anna Fárová

PhDr. Anna Fárová (1. června 1928, Paříž, Francie – 27. února 2010 Praha) byla česko-francouzská historička umění. Vystudovala francouzské gymnázium v Praze a dějiny umění a estetiky na Filosofické fakultě UK. Specializovala se na dějiny a kritiku umělecké fotografie. Pořádala výstavy českých i zahraničních fotografů doma i ve světě a psala fotografické monografie. Napsala řadu knih o významných českých i zahraničních umělcích, obzvláště známé jsou její monografie o Henri Cartier-Bressonovi a Robertu Capovi.Zpracovala dílo Františka Drtikola a zejména vydala výbor z díla Josefa Sudka, jehož autorská práva získala od umělce odkazem. Známý je také její negativní vztah ke komunismu v bývalém Československu. Její dcera Gabina je uznávaná fotografka.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: