Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552840 obálek a 741542 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Fischerová, Viola

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Fischerová, Viola
Rok: 1935-2010

Biogr./Hist. údaje: Narozena 18. 10. 1935 v Brně, zemřela 4. 11. 2010 v Praze. Mgr., kulturní a rozhlasová pracovnice, po roce 1968 v emigraci jako asistentka režie v basilejském divadle, básnířka a prozaička, překlady z němčiny a polštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Viola Fischerová

Viola Fischerová (18. října 1935 Brno – 4. listopadu 2010 Praha, provdaná Viola Jedličková) byla česká básnířka a překladatelka. Patřila ke generaci „šestatřicátníků“. Byla dcerou prof. Josefa Ludvíka Fischera a nevlastní sestrou básnířky Sylvy Fischerové.Vystudovala slavistiku na univerzitách v Brně a Praze. V šedesátých letech pracovala v literární redakci Československého rozhlasu. V roce 1968 odešla se svým budoucím manželem Pavlem Buksou (spisovatelem Karlem Michalem) do Švýcarska, kde vystudovala germanistiku a historii na basilejské univerzitě. Po dobrovolné smrti svého manžela (1984) odešla do Německa. Zde pokračovala ve spolupráci s rádiem Svobodná Evropa a časopisem Svědectví. Od roku 1994 žila v Praze. Do konce života předávala své životní zkušenosti jak interpretům, tak začínajícím nakladatelům.Její první sbírka Propadání nemohla v roce 1957 vyjít, takže debutovala až roku 1993 sbírkou Zádušní básně za Pavla Buksu. Její dílo se dočkalo řady literárních ocenění.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: