Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2614230 obálek a 779950 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Fröhlich, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Fröhlich, František
Rok: 1934-2014
Oblast působnosti: překladatelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 13. 5. 1934 v Praze, zemřel 13. 7. 2014. PhDr., překladatel z angličtiny, dánštiny a švédštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Fröhlich

PhDr. František Fröhlich (13. května 1934 Praha – 13. července 2014) byl český překladatel ze severských jazyků (z dánštiny, norštiny a švédštiny) a angličtiny.Maturoval v roce 1952. Studoval angličtinu a dánštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v Československém rozhlasu v Praze, v Institutu překladatelství a tlumočnictví při Univerzitě 17. listopadu v Praze a současně v Činoherním klubu v Praze jako lektor-dramaturg. Od 1972 se věnoval překladatelské činnosti ve svobodném povolání. Od roku 1990 několik let působil externě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde vedl překladatelské semináře pro studenty anglistiky a skandinavistiky.Překládal hlavně prózu a drama z angličtiny a ze severských jazyků, zejména pak dílo Henrika Ibsena. Přeložil také několik děl dánské spisovatelky Karen Blixenové. Významné jsou i jeho překlady literatury pro děti a mládež (Gerald Durrell: Mluvící balík, Simon Brett: Prevítem snadno a rychle, pohádky Hanse Christiana Andersena). Napsal rovněž řadu komentářů a doslovů.Je držitelem Státní ceny za překlad (za rok 2006).Do Slovníku severských spisovatelů (Praha 1998, 2006) napsal kapitolu o dánské literatuře a většinu hesel o dánských autorech.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: