Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889774 obálek a 872473 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Frolec, Václav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Frolec, Václav
Rok: 1934-1992

Biogr./Hist. údaje: Narozen 27.9.1934 v Ratiškovicích, zemřel 14.5.1992. PhDr., CSc., docent slovanské etnografie a folkloristiky, literatura z oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Václav Frolec

prof. PhDr. Václav Frolec, DrSc. (27. září 1934 Ratíškovice - 14. května 1992 Münster) byl český národopisec, folklorista a vysokoškolský pedagog. Mezi jeho hlavní okruhy zájmu patřila materiální lidová kultura, především lidová architektura, lidové zvyky, obyčeje, obřady a slavnosti, vinohradnická kultura, způsob života v karpatské a balkánské oblasti, etnomuzikologie a problémy etnicity. Věnoval se také metodologii a teorii etnografického terénního výzkumu a otázkám definice etnografických fenoménů.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: