Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2311561 obálek a 581971 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Goll, Jaroslav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Goll, Jaroslav
Rok: 1846-1929
Oblast působnosti: pedagogové, diplomaté, historici, vysokoškolští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 11. 7. 1846 v Chlumci nad Cidlinou, zemřel 8. 7. 1929 v Praze. Profesor všeobecné historie, historické práce, též redaktor a básník, překládal z francouzštiny, italštiny, polštiny. Rektor univerzity, církevní a literární historik, hagiograf, básník, esejista, překladatel, zakladatel a spoluredaktor Českého časopisu historického, člen České akademie věd a umění a Královské české společnosti nauk, člen panské sněmovny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jaroslav Goll

Jaroslav Goll (14. července 1846 Chlumec nad Cidlinou – 8. července 1929 Praha) byl významný český historik a medievalista, vlivný pedagog, diplomat, básník, spisovatel a překladatel a dědeček slavné české prvorepublikové herečky Nataši Gollové.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: