Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552360 obálek a 741376 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hála, Vlastimil

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hála, Vlastimil
Rok: 1924-1985
Oblast působnosti: hudební skladatelé, trumpetisté

Biogr./Hist. údaje: Narozen 7. 7. 1924 v Souši u Mostu, zemřel 29. 7. 1985 ve Vysokém Újezdu (okres Benešov). Hudební skladatel, trumpetista a hudební aranžér. Autor písní a hudební režisér. Muzikologické práce.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vlastimil Hála

Vlastimil Hála (7. července 1924 Souš – 29. července 1985 Vysoký Újezd) byl český trumpetista, hudební skladatel, hudební aranžér a režisér, bratr klavíristy a skladatele Kamila Hály. Jako hudební skladatel je znám zejména svojí tvorbou na poli filmové, scénické a jazzové hudby.Od roku 1947 až do roku 1964 vystupoval jakožto trumpetista a pracoval i jako hudební aranžér v Orchestru Karla Vlacha. V letech 1964 až 1984 působil v Československém rozhlase ve funkci hudebního režiséra. Dále také vykonával funkci člena vedení Svazu českých skladatelů, kde byl vedoucím jeho jazzové sekce.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: