Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2117611 obálek a 525008 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hauser, Přemysl

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hauser, Přemysl
Rok: 1921-2011
Oblast působnosti: lingvisté, bohemisté, slavisté, vysokoškolští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 16. 4. 1921 v Oslavanech u Brna, zemřel 10. 3. 2011 v Brně. Prof., PhDr., CSc., jazykovědec-bohemista, slavista, zabýval se též didaktikou českého jazyka, práce z oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Přemysl Hauser

Prof. PhDr. Přemysl Hauser, CSc., (* 16. dubna 1921 Oslavany u Brna – 10. března 2011 Brno) byl český jazykovědec, přední představitel didaktiky českého jazyka, profesor Masarykovy univerzity v Brně. Prof. Hauser zdůrazňoval nezastupitelnou úlohu učitelů českého jazyka a nutnost dbát na kultivované vyjadřování ve všech sférách veřejné komunikace, odmítal jakékoli podceňování znalostí českého jazyka.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: