Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197353 obálek a 553383 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Heller, Otto

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Heller, Otto
Rok: 1896-1970

Biogr./Hist. údaje: Narozen 3.9.1896 v Praze, zemřel 17.2.1970 v Londýně (Anglie). Filmový kameraman.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Otto Heller

Otto Heller (3. září 1896 Praha, Rakousko-Uhersko – 17. února 1970, Londýn, Velká Británie) byl významný český kameraman.Coby asistent kameramana působil již v roce 1916 při pohřbu císaře Františka Josefa I. Po první světové válce začal pracoval jako profesionální kameraman v Pragafilmu. Zde se seznámil s Karlem Lamačem a postupně se stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. Jeho česká předválečná filmografie obsahuje zhruba 70 různých němých filmů a 40 filmů zvukových. Společně s Karlem Lamačem pak v roce 1939 kvůli svému židovskému původu musel emigrovat před Hitlerem do Velké Británie, kde už zakotvil natrvalo a do své původní vlasti se již nikdy nevrátil. Ve Velké Británii pracoval s předními britskými herci a filmaři a podílel se zde na vzniku zhruba 80 hraných filmů.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: