Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1895490 obálek a 472015 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hiršal, Josef

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hiršal, Josef
Rok: 1920-2003

Biogr./Hist. údaje: Narozen 24. 7. 1920 v Chomutičkách u Jičína, zemřel 15. 9. 2003 v Praze. Autor lyrické, později experimentální poezie, prozaik, literatura pro děti, redakční a pořadatelská práce, překlady z němčiny, angličtiny, čínštiny, francouzštiny, italštiny, rumunštiny, srbochorvatšiny, španělštiny a švédštiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Josef Hiršal

Josef Hiršal (24. července 1920 Chomutičky – 15. září 2003 Praha) byl český básník a překladatel. Tvořil se svou spolupracovnicí a partnerkou Bohumilou Grögerovou. Společně s ní také obdržel v roce 1986 cenu Toma Stopparda za dílo Let let.Přeložil například Podivuhodné cesty Barona Prášila, přičemž J. Hiršal překládal poezii zatímco J. Kolář prózu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: