Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2647464 obálek a 797615 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hořec, Jaromír

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hořec, Jaromír
Rok: 1921-2009

Biogr./Hist. údaje: Narozen 18. 12. 1921 v Chustu (Ukrajina), zemřel 22. 11. 2009. PhDr., odborný asistent katedry publicistiky, novinář a publicista, prozaik, básník, též básně pro děti, textař.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jaromír Hořec

Doc. PhDr. Jaromír Hořec, CSc. (18. prosince 1921, Chust, Podkarpatská Rus – 22. listopadu 2009, Praha, původním jménem Halbhuber) byl známý český básník, spisovatel, novinář a publicista. Stal se jedním ze zakladatelů Mladé fronty v roce 1945 a do roku 1950 byl jejím šéfredaktorem a zároveň ředitelem nakladatelství. V období 1965–1969 působil na Karlově Univerzitě. Z politických důvodů ji však musel po roce 1968 opustit. V roce 1979 založil samizdatovou edici Česká expedice, dva roky poté skončil na půl roku ve vazbě za podvracení republiky a za šíření ineditní literatury. Příležitostně psal texty k jazzové a taneční hudbě (Je na západ cesta dlouhá, Dva modré balónky a j.). Od roku 1989 byl členem Masarykova demokratického hnutí, později též jeho předsednictva a Nadace pro postavení pomníku T.G. Masaryka v Praze. V roce 1993 obnovil spolu s místopředsedou Masarykova demokratického hnutí doc. Vratislavem Preclíkem vydávání Masarykovsko-Herbenovského časopisu Čas (časopis) v původní úpravě a formátu. Za tuto činnost obdržel v roce 2000 od MDH čestnou medaili T.G. Masaryka za věrnost jeho odkazu. Po pádu komunismu a rozpadu SSSR spoluzaložil Společnost přátel Podkarpatské Rusi jejímž nákladem vydal řadu knih o historii země.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: