Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2914991 obálek a 882045 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hostovský, Egon

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hostovský, Egon
Rok: 1908-1973
Oblast působnosti: prozaici, redaktoři, překladatelé, spisovatelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 23. 4. 1908 v Hronově, zemřel 7. 5. 1973 v Montclairu (New Jersey, USA). Beletrista, nakladatelský redaktor, redigoval českožidovský kalendář, překladatel z němčiny.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Egon Hostovský

Egon Hostovský (23. dubna 1908, Hronov – 7. května 1973, Montclair, New Jersey v USA) byl český spisovatel. Byl bratranec rakouského spisovatele Stefana Zweiga.Vystudoval gymnázium v Náchodě (1927), poté začal studovat filosofii v Praze, roku 1929 přešel na universitu do Vídně, ale tam brzy studia zanechal.Roku 1930 se vrátil do Prahy, kde pracoval v několika nakladatelstvích jako nakladatelský redaktor. V roce 1937 se Egon Hostovský stal úředníkem československého ministerstva zahraničí, roku 1939 pracovně odjel do Bruselu, odkud po okupaci Československa (15. března 1939) emigroval do Paříže, po jejím dobytí do Portugalska a roku 1941 do USA, kde byl zaměstnán v New Yorku na československém konzulátu. Po druhé světové válce se vrátil do Československa, kde opět pracoval na ministerstvu zahraničí. Roku 1948 po druhé emigroval – odešel do Dánska, pak Norska a nakonec do USA, kde pracoval nejprve jako učitel češtiny, později jako novinář a redaktor rádia Svobodná Evropa. Po jeho smrti byla založena literární Cena Egona Hostovského.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: