Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613812 obálek a 779782 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hrabák, Josef

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hrabák, Josef
Rok: 1912-1987

Biogr./Hist. údaje: Narozen 3.12.1912 v Brně, zemřel 6.8.1987 tamtéž. PhDr., DrSc., profesor katedry českého a slovenského jazyka a literatury, literární vědec zabývající se dějinami české literatury, literární teorií, literárněvědnou metodologií, komparatistikou, kritikou současné produkce a ediční teorií a praxí.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Josef Hrabák

Prof. PhDr. Josef Hrabák, DrSc., (3. prosince 1912 Brno – 6. srpna 1987 Brno) byl český literární historik, teoretik a kritik, komparatista a univerzitní profesor české literatury. Jeho dcerou je jazykovědkyně Marie Krčmová.V roce 1937 se stal členem Pražského lingvistického kroužku.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: