Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552840 obálek a 741542 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Chytilová, Věra

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Chytilová, Věra
Rok: 1929-2014

Biogr./Hist. údaje: Narozena 2.2.1929 v Ostravě, zemřela 12. 3. 2014 v Praze. Filmová režisérka a scénáristka. Práce v oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Věra Chytilová

Prof. Mgr. Věra Chytilová (2. února 1929, Ostrava - 12. března 2014, ✞ 85 let,, Praha) byla významná česká filmová režisérka, pedagožka FAMU. Kritika jí řadí mezi osobnosti tzv. české nové vlny, která se prosadila v rámci silných mužských osobností v 60. letech 20. století. Typickým znakem filmů této generace filmařů byly dlouhé improvizované dialogy neherců, absurdní humor, zdánlivě nearanžované scény, zobrazení milostného poblouznění a přirozené lidskosti bez přikrašlování. Roku 2000 získala cenu Český lev za dlouholetý umělecký přínos českému filmu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: