Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2437931 obálek a 679393 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Janeček, František

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Janeček, František
Rok: 1878-1941

Biogr./Hist. údaje: Narozen 23.1.1878 v Klášteře nad Dědinou, zemřel 4.6.1941 v Praze. Dr. ing., Dr.techn.h.c., ředitel strojírenských továren, práce o zbraních a o motocyklech.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

František Janeček

František Janeček (23. ledna 1878, Klášter nad Dědinou – 4. června 1941, Praha) byl český konstruktér a zakladatel firmy Jawa.Jeho starší bratr - Josef v 1. světové válce těžil uhlí v Mutějovicích. Po roce 1925 začal pracovat v jihočeských Lhoticích, kde těžil antracit. Mladší bratr - Rudolf v Praze vyráběl elektrické bojlery. František vystudoval Vyšší průmyslovou školu v Praze. Později studoval jeden rok na vysoké škole v Berlíně elektrotechniku. Po studiu v Berlíně nastoupil v roce 1898 do Kolbenových továren firmy Schuckert a spol. v Praze. V roce 1901 ho firma vyslala do Nizozemí, kde v Maarssenu postavil továrnu na dynamoelektrické stroje. V témže roce si přihlásil svůj první patent. V roce 1904 se vrátil zpět do Čech, zde již pracoval jako šéf dílen. V roce 1906 z Kolbenových továren odešel.V roce 1922 koupil bývalý zájezdní hostinec v Praze na Zelené lišce a přenesl sem sídlo své firmy (JaWa-Janeček-Wanderer, Praha-Nusle).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: